ISO 27001

هر سیستم برای ادامه ی حیات و زندگی خود نیازمند کسب اطلاعات گوناگون و همچنین حفاظت از اطلاعات و اسرار خود می باشد و مبحث کسب اخبار و اطلاعات از زمانهای قدیم مرسوم بوده و بعضا دستیابی یا نشر اطلاعات یک سیستم باعث نابودی آن سیستم گشته . امروزه با توجه به اینکه اطلاعات به عنوان یک ابزار تجاری و رقابتی و سرمایه ای سودآور مطرح گردیده بسیار ی از سازمانها به دنبال ایجاد سیستمهای امنیتی برای جلوگیری از درز اطلاعاتشان به بیرون می باشند تا بتوانند کل مجموعه خود را حفظ کنند در این راستا ایجاد یک سیستم امنیتی قوی می تواند برای حفظ امنیت اطلاعات هر سازمان موثر باشد سیستمی که بر اساس نیازهای سازمان و میزان اهمیت اطلاعات در آن طراحی شده باشد و حفاظی باشد جهت تامین سرمایه های اطلاعاتی . سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ( ISMS )ابزاری مناسب است در جهت طراحی و کنترل امنیت اطلاعات.

 

طبیعی است که شما زمانیکه به یک کشور خارجی سفر می کنید یکی از مهمترین معیارها برقرار بودن امنیت در آن کشور است ، همین موضوع باعث ترقیب شدن توریست ها برای سفر کردن و سرمایه گذاری در آن کشور می شود . در خصوص سازمان ها هم به همین شکل است ، اگر سازمانی بتواند سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را به درستی پیاده سازی و مدیریت کند تجارتی دائمی و همراه با ریسک کمتر خواهد داشت ، تصور کنید شخصی قصد سرمایه گذاری در یک شرکت را دارد ، اگر این شرکت که در کار تولید مواد اولیه رنگ پلاستیک است فرمول ساخت رنگ را به درستی امن نگاه ندارد و رقیبان تجاری آن فرمول را بدست بیاورند این شرکت دچار تهدید و در نهایت ممکن است بازار کار خود را از دست بدهد ، بنابراین سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ( ISMS) بصورت کلی باعث اطمینان از تداوم تجارت و کاهش صدمات توسط ایمن ساختن اطلاعات و کاهش تهدیدها می شود.پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات علاوه بر موارد بالا می تواند باعث اطمینان از سازگاری با استانداردهای امنیت اطلاعات و محافظت از داده ها ، قابل اطمینان کردن تصمیم گیری ها و محک زدن سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ، ایجاد اطمینان نزد مشتریان و شرکای تجاری ،امکان رقابت بهتر با سایر شرکت ها و ایجاد مدیریت فعال و پویا در پیاده سازی امنیت داده ها و اطلاعات شود.

 

ISO 27001

بخشی از سیستم مدیریت کلی و سراسری در یک سازمان است که بر پایه ی رویکرد مخاطرات کسب و کار قرار داشته و هدف آن پایه گذاری ، پیاده سازی ، بهره برداری ، نظارت ، بازبینی ، نگهداری و بهبود امنیت اطلاعات است . سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در مجموع یک رویکرد نظام مند به مدیریت اطلاعات حساس به منظور محافظت از آن هاست.امنیت اطلاعات چیزی فراتر از نصب یک دیواره ی آتش ساده یا عقد قرارداد با یک شرکت امنیتی است. در چنین رویکردی بسیار مهم است که فعالیت های گوناگون امنیتی را با راهبردی مشترک به منظور تدارک یک سطح بهینه از حفاظت همراستا کنیم.

 

یک سازمان جهت پیاده سازی سیستم امنیتی به شرح زیر اقدام می نماید :
۱) تعیین سیاست امنیتی
۲) اعمال سیاست های مناسب
۳) بررسی بلادرنگ وضعیت امنیت اطلاعاتی بعد از اعمال سیاست امنیتی
۴) بازرسی و تست امنیت شبکه ی اطلاعاتی
۵) بهبود روش های امنیت اطلاعاتی سازمان

● مراحل اجرای سیستم مدیریت امنیت و اطلاعات (ISMS)
اجرای ISMS در یک سازمان طبق مراحل ذیل صورت میپذیرد:
۱) آماده سازی
۲) تعریف نظم مدیریت امنیت اطلاعات
۳) ایجاد سند سیاست امنیت اطلاعات
۴) ارزیابی مخاطرات
۵) آموزش و آگاهی بخشی
۶)آمادگی برای ممیزی
۷) کنترل و بهبود مداوم

 

ISO 27001

شاید استفاده از سیستم امنیت اطلاعات به نظر سخت آید اما به کارگیری آن لازم و ضروری است و هزینه هایی نیز دارد که در نگاه اول ممکن است این هزینه ها زیاد به نظر آید اما هزینه هایی هستند که فواید بیشتری دارند.استقرار این نظام باعث ایجاد حساسیت و کنترل بهتر جهت حفظ محرمانگی اسرار یک سیستم است و در آن نقش آموزش و برنامه ریزی کلان جهت نیروهای انسانی و جلوگیری از حوادث اطلاعاتی نقشی بسیار موثر است که به جز با حمایت مدیران یک مجموعه امکان پذیر نمی باشد. برای اینکه بتوانیم حمایت مدیران را جهت برقراری امنیت اطلاعات جلب کنیم بهتر است سیستمی مناسب را ارایه نماییم تا حمایت آنان را برای تقویت امنیت اطلاعات به دست آوریم و در این راستا ( ISMS ) یک سیستم مناسب و استاندارد برای این امر می باشد .

 

 مشاور ایزو در استان خوزستان مشاور ایزو در اهواز اخذ انواع گواهینامه های ایزو در استان خوزستان و اهواز مشاور ایزو درحسینیه مشاور ایزو در دزفول مشاور ایزو در صفی آباد مشاور ایزو در اندیمشک مشاور ایزو در شوش مشاور ایزو در مسجدسلیمان مشاور ایزو در شوشتر مشاور ایزو در استان خوزستان مشاور ایزو در اهواز مشاور ایزو در دهدز مشاور ایزو در بستان مشاور ایزو در باغ ملک مشاور ایزو در رامهرمز مشاور ایزو در خرمشهر مشاور ایزو در آبادان مشاور ایزو در سوسنگرد مشاور ایزو در شادگان مشاور ایزو در امیدیه مشاور ایزو در اهواز مشاور ایزو در استان خوزستان مشاور ایزو در بندر ماهشهر مشاور ایزو در هندیجان مشاور ایزو در بهبهان مشاور ایزو در استان خوزستان و شهر اهواز